Od 01.10.2020 szykuje się kolejna rewolucja w przepisach!

with Brak komentarzy

/ Zmiany we współpracy

W związku z powyższym wprowadzamy kilka zmian we współpracy. Od października zmienia się forma rozliczania z Urzędem Skarbowym, wchodzą nowe struktury, w których każda sprzedaż (taka, którą interesuje się urząd skarbowy) będzie musiała być oznaczona kodem liczbowym lub literowym lub dodatkowymi specjalnymi oznaczeniami rodzaju dokumentu (np. RO- którym będzie oznaczany raport fiskalny; jeśli będzie jakaś pomyłka na kasie, to taka pomyłka będzie ewidencjonowana jako WEW- dokument wewnętrzny).

/ Dostarczanie dokumentów na czas jest kluczowe

Bardzo proszę o dostarczanie dokumentów na czas. Pilnowanie każdego dokumentu jest dla nas znacznym obciążeniem czasowym i znacznie wydłuży pracę nad każdą firmą. Dlatego bardzo proszę o dostarczanie dokumentów na czas. Wiele biur rachunkowych w związku z tymi zmianami podnosi ceny, na chwile obecna nie planuję podwyżek, za usługi księgowe, natomiast zobaczę w praktyce jak to wszystko będzie wyglądało i wtedy podejmę decyzję o ewentualnych podwyżkach, oczywiście odpowiednio wcześnie o tym fakcie państwa informując. Nie ukrywam, że bardzo duże znaczenie będzie miała jakość współpracy z klientami i Państwa zaangażowanie w prawidłowe oznaczanie faktur i znajomość przepisów.

Proszę sprawdzić swoje programy magazynowe i do fakturowania czy na pewno będą spełniały wymogi nowych przepisów.

/ Analiza kodów

Jeśli ktoś będzie zainteresowany moją pomocą przy analizie kodów najprawdopodobniej będzie to dodatkowo płatne, być może trzeba będzie pisać o indywidualne interpretacje lub o wydanie wiążącej informacji o stawkach, lub skorzystać z pomocy doradcy podatkowego. Każda taka sytuacja będzie analizowana indywidualnie i będziemy na bieżąco podejmować decyzje.

Liczę na dobrą współpracę, bo bez Państwa pomocy nie jesteśmy w stanie rzetelnie rozliczać Waszych firm.